Cesty tvořivosti

… kurzy kresby a malby pod širým nebem

FB obrazy

 „Abychom žili tvůrčí život, musíme ztratit obavy z vlastního chybování.“ Joseph Chilton Pearce

Chcete se naučit kreslit? Máte čas a chuť vyzkoušet si kresbu či malbu pod širým nebem? Není nic jednoduššího, než se vydat ven, posadit se před papír a zkusit to. Nemusíte kreslit či malovat výhradně to, co vidíte, můžete se krásou přírody kolem sebe nechat jen inspirovat…

Existuje poměrně rozšířený názor, že kreslit se nelze naučit. Naučit se dá v podstatě všechno, stačí jen odhodlání a chuť to zkoušet. Kreslit se naučíte tím, že to budete dělat. A čím častěji to budete dělat, tím víc se budete zdokonalovat.

Nezáleží na tom, jestli si myslíte, že kreslit umíte či ne. Všichni jsme se narodili jako tvořivé bytosti a jediné, co nám v tom často brání, jsou všemožné mentální bloky, jež jsme v průběhu života přijali za své. Může jít o nejrůznější strachy, nedostatek sebedůvěry či mylné přesvědčení, že nemáme talent… v každém případě je dobré si uvědomit, že tyto bloky lze kdykoli překonat. Každý z nás je v hloubi duše umělcem. 

Kurzy pod širým nebem jsou určeny všem, kteří mají chuť strávit tvořivé dopoledne či odpoledne. Nezáleží na tom, jste-li začátečník nebo pokročilý. Tvořivost je hlubokou přirozeností každého z nás.

Společně vyrazíme do nedaleké přírody, kde vybereme příjemné místo a případnou předlohu. Zodpovím všechny Vaše dotazy a pak už budeme jen kreslit, malovat či jinak tvořit. Pokud bude třeba, vysvětlím Vám, jak na to, či Vám poradím, na co si dávat pozor. Budu kreslit společně s Vámi a na svém obrázku Vám v případě potřeby předvedu několik kroků. Dále pak už budete pracovat sami, přičemž Vám budu k dispozici. Na konci společně zhodnotíme naše setkání a jeho přínos pro Vás.

Nad Berstejnem manawa

KDY:

 • konkrétní termín po společné domluvě a s ohledem na aktuální počasí

KDE:

 • Doksy, Staré Splavy a blízké okolí, po domluvě případně i jinde
 • sami si můžete vybrat, kde či co byste rádi kreslili či malovali     

S SEBOU:

 • výtvarné pomůcky, se kterými chcete pracovat – výběr je čistě na Vás: tužku, gumu, pastelky, uhly, suché či olejové pastely, akvarelové či akrylové barvy, tempery, atd.
 • v případě práce s barvami si vezměte také štětce, kelímek na vodu, paletu, hadr
 • papíry, čtvrtky, akvarelové papíry, atd.
 • něco na sezení – deku, polštářek, skládací židličku
 • tvrdou podložku pod papíry
 • případně i fotoaparát – pokud obrázek nestihnete, můžete si předlohu vyfotit a obrázek si podle ní doma dokončit

CENA:

Přikláním se k přístupu „dar za dar“. Cena sestává ze dvou částí: ocenění mého času a ocenění vlastního pokroku / přínosu.

 • Můj čas oceníte stejně, jako oceňujete svůj čas. To znamená, že mi za hodinu zaplatíte tolik, kolik byste si sami v práci vydělali. Vycházejme přitom z myšlenky, že si mě ceníte stejně jako sami sebe.
 • Po skončení cesty sami zhodnotíte svůj posun a úspěch, míru vlastního „pokroku“. Pokud si budete myslet, že jste se jen hezky provětrali, ale žádný přínos nevnímáte, nezaplatíte nic dalšího navíc. Pokud ale posoudíte, že je Váš „pokrok“ znatelný, připlatíte za to podle svého vlastního uvážení. Jakákoliv odměna od nuly výše je v pořádku a já ji přijmu s díkem :-) Dar za dar.

V případě zájmu mě, prosím, kontaktujte.